Co posiadasz we własnym gospodarstwie domowym? Czy narzekasz na niedobór, pragnąłbyś więcej? Czy w sumie jesteś zadowolony?

Co każdy z nas powinien mieć w swoim? Na to pytanie bardzo trudno znaleźć odpowiedź, gdyż każdy posiada odmienne upodobania i rożne wymagania, a także oczekiwania. To, co dla jednej osoby będzie zwyczajnie czymś normalnym, dla innej stanie się czymś opcjonalnym, czymś co nie do końca było w planie. Takie różnice w zakresie posiadania możemy zaobserwować na niemal wszędzie, w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. A jak to wygląda u nas?

sprzęty małego AGD

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej można usłyszeć zdanie, że tam, gdzie znajdziemy dużą liczbę zamożnych spotkamy też znaczny odsetek biedy. Oczywiście, ta opinia jest mocno przerysowana, gdyżnawiązuje do rzeczywistości wybranychpaństw. Lepiej pasuje to do krajów rozwijających się, w których pogoń za pieniędzmi, ciągła ambicja bogacenia się sprawia, iż te różnice zdają się znacznie wyraźne. W krajach rozwiniętych jest za to bardzo silna klasa średnia i to do niej zazwyczaj dobijają ludzie z ambicjami. Niemniej, taki podział nie jest jednoznaczny, jeśli nie przeanalizujemy przeszłości danego kraju.

My skupimy się na naszym kraju, w której nigdy w zasadzie nie było klasy średniej, bo jak się mogła wyodrębnić, kiedy mieliśmy rozbiory, wojny, powstania i inne historyczne wydarzenia, które pochłaniały całą energię pokoleń. Nie mieliśmy okazji jak Anglicy czy Szwedzi rozwijać klasy średniej, bo ciągle musieliśmy borykać się z innymi przeszkodami. Niestety, nie byłotakiej możliwości.

Na prezentowanej stronie znajdują się atrakcyjne informacje, ale sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki (http://it-solve.pl/software-house-warszawa/), ponieważ one również zapewne Cię zaintrygują.

Obecnie żyjemy w kraju wolnym, więc jest szansa, że taka klasa się ukształtuje. Niemniej, są inne trudności – jak brak pracy czy problemy demograficzne, które są coraz ważniejsze. Niemniej, warto zauważyć, że widać u nas początki kształtującej się klasy ludzi, których stać na coraz więcej (przykłady sprzętu małego AGD: domowe uzdatniacze powietrza).

Może nie są to żadne bogactwa, ale przeciętny Polak może sobie pozwolić na schludne wyposażenie domu, telewizor, sprzęt AGD (na przykład: ), wakacje przynajmniej raz w roku i podstawowe potrzeby, jak zakup jedzenia. To oczywiście niezbędne minimum, które z każdym rokiem powinno być bardziej satysfakcjonująca dla większej rzeszy osób. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nasz kraj zrobiło znaczny krok w stronę lepszego życia. Teraz trzeba walczyć faktycznie o jeszcze lepsze wskaźniki gospodarcze, które będą miały wpływ na nasze życie.

admin