Ewolucja programów SAP w przeciągu ostatnich lat

Nowoczesna firma bardzo chce funkcjonować wydajnie i sprawnie, i w taki sam sposób podejmować istotne decyzje. Niezwykle pomocne są w tym zaawansowane programy wspomagające pracę firmy, coraz bardziej popularne systemy ERP usprawniające codzienne funkcjonowanie firmy, ale także specjalistyczne programy, dzięki którym można przeprowadzać skomplikowane raporty albo sterować jakimiś ważnymi dla działania firmy procesami.

oprogramowanie

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy ERP rozwijały się dynamicznie przez ostatnie kilkanaście lat, stając się potężnymi narzędziami do ewidencji i rejestracji praktycznie wszystkich potrzebnych w firmie informacji. Podstawą jest w takich systemach najczęściej moduł gospodarki magazynowej i sprzedaży, wraz z księgowością i finansami, a dodatkowo, według bieżących potrzeb, można dołożyć dodatkowe moduły, takie jak kadrowo-płacowy czy ewidencję majątkową. Wiele rozbudowanych tego typu pakietów, takich jak na przykład SAP is-utilities funkcjonuje w przedsiębiorstwach na całym świecie, a przy ich pisaniu i wdrażaniu jest zatrudnionych wielu wysokiej klasy specjalistów.

Uruchomienie systemu ERP w dużym przedsiębiorstwie to proces zajmujący niekiedy dwa lata wytężonej pracy.

Jeżeli opisywany temat okazuje się dla Ciebie atrakcyjny, to polecam przeczytać (http://www.it-solve.pl/software-house-lodz/) więcej informacji na zbliżone problemy, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

W pierwszej kolejności muszą być w to zaangażowani pracownicy przedsiębiorstwa, w którym ERP ma być uruchomiony, a z drugiej konsulting SAP biorący odpowiedzialność za prawidłową konfigurację systemu. W przypadku

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

dużych dostawców programów ERP główny system sprzedawany i licencjonowany jest osobno, a wdrożeniami zajmują się wyspecjalizowane firmy.

Przez to, że niezależni konsultanci zajmują się całością spraw związanych z konfiguracją i późniejszym serwisowaniem systemu, to poznają oni doskonale swojego klienta i jego jego oczekiwania i na bieżąco proponować najlepsze dla niego rozwiązania. W niejednym przypadku zachodzi także konieczność rozwoju podstawowych modułów o procesy typowe dla obszaru działania czy niestandardowe wymagania klienta. Niekiedy mogą się tym zająć tym pracownicy z firm wdrożeniowych, a jeśli taka modyfikacja będzie przydatna dla innych klientów, to niekiedy czegoś takiego podejmuje się sam producent oprogramowania.

admin