Czy to kres niedużych firm? Czy wcale nie jest tak tragicznie? Co należy o tym myśleć?

Już prawdopodobnie dawno, dawno temu zdarzało się mówić, że ludzie będą niepotrzebni, że wszystko uda się zrobić za pomocą mądrych robotów. Jeśli pomyślimy o tym w sposób proroczy to powinniśmy przyznać, że trochę z tego się potwierdziło, a w przyszłych latach może sprawdzić się jeszcze bardziej.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże, jeśli popatrzeć na obecny świat to wszystko kręci się w miarę normalnie.

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oficjalne źródło (http://it-solve.pl/software-house-lodz/), które również zapewne Cię zafascynuje!

Co pewien czas zwalnia się całe fabryki, bo ludzi zastępują roboty, ale nie jest to jeszcze exodus, o jakim wielu mówi.

Jeszcze nie tak dawno twierdziło się także, iż zapewne znikną małe sklepy, że nie będzie przykładowo takich usług, jak części rtv we Wrocławiu, iż nie będzie można zanieść butów do szewca, bo wszystkie tego typu miejsca zostaną zlokalizowane w wielkich galeriach handlowych. Jak pokazała praktyka jest w tym dużo racji, bo jak już wybieramy się do galerii na zakupy, to od razu jesteśmy w stanie załatwić tam wiele pozostałych spraw.

Jednakże jak można również zauważyć istnieją jeszcze takie punkty, w których bez wątpliwości możemy zostawić buty, ubranie czy klucz, a fachowcy buty i ubranie doprowadzą do najlepszego porządku, klucz natomiast dorobią. I co ważne, nie musimy jedynie dlatego chodzić do tych wielkich centrów handlowych. I to bardzo słusznie, bo jak ktoś tego nie preferuje, to miałby znaczny problem, aby tam chodzić na siłę.

części do robota kuchennego

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, miejsca tego typu usług na pewno będą obecne w wielkich centrach handlowych, ale tylko jakaś ich część, gdyż koszty wynajmu powierzchni w takim miejscu są niezwykle duże, więc mało osób sobie może na to pozwolić. Groźniejsza dla tego typu małych biznesów nie jest bliskość galerii handlowych, lecz powstające sieci, jakie zaczną stawiać swoje zakłady w takich właśnie lokalizacjach, w których wcześniej określony fachowiec nie musiał myśleć o konkurencji. Jeśli to sieć, to ceny są bardziej przystępne, gdyż taka firma, z powodu swojej wielkości może sobie na takie działania pozwolić.

Dobrze pokazuje to choćby przykład piekarni. Pewnie wieli z nas pamięta małe osiedlowe piekarnie, w których każdy się zaopatrywał. Obecnie może część ich istnieje, mierzyć się one jednak muszą z rożnymi sieciami, które nie dość, że mają konkurencyjne ceny, to ulokowane są w najlepszych miejscach. To jest bardziej poważne zagrożenie dla małych biznesów, siła wielkich sieci, nie jakieś roboty, które zastępują ludzi. Oczywiście, to również zagrożenie, lecz nie tak poważne, nie tak blisko szarego człowieka.

admin