Bezpieczeństwo w sieci

Współcześnie w przeważającej części przedsiębiorstw znajdują się sieci komputerowe, a na pewno wszystkie mają łącza internetowe. Połączenia sieciowe dają ogromne korzyści, w tej kwestii nie może być żadnych wątpliwości. Ale z drugiej strony niosą ze sobą również dużo pułapek. bezpieczeństwo sieci wszystkim właścicielom firm nie daje spać w nocy. Jakie działania podjąć, by przestać się martwić hakerami, robakami internetowymi i utratą plików?

Bezpieczne zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Istotne jest, by zadbać o wynajęcie specjalisty, który zajmie się firmową siecią.

Podobnie niebanalne treści odnoszące się do nakreślanej problematyki przeczytasz tutaj – zobacz więcej w tym artykule (https://www.etteplan.com/pl/rozwiazania/branze/przemysl-energetyczny-i-energia-odnawialna). Poznasz taką sprawę pod innym kątem!

Kwestie wiążące się z konfiguracją serwerów, modemów i zapór bezpieczeństwa nie powinny być zostawiane amatorom. Elementarzem bezpieczeństwa sieci jest również wykupienie dobrych aplikacji antywirusowych i zabezpieczających ruch sieciowy. Programy te powinno się często uaktualniać – bez aktualnych baz wirusów okazują się one bezużyteczne.

Komputer iBUYPOWER w obudowie Thermaltake Level 10

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Żeby dowiedzieć się, czy firma jest przygotowana na zapobieżenie atakom z internetu oraz czy informacje w wewnętrznej sieci są prawidłowo zabezpieczone, należy przeprowadzić test bezpieczeństwa IT. W tym celu należy wynająć specjalistyczną firmę, oferującą tego typu usługi. Audyt bezpieczeństwa sieci bazuje na holistycznym zbadaniu sieci komputerowej i znalezieniu słabych miejsc, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Informatycy badają serwery, pojedyncze komputery i routery, wykonując kontrolowaną ofensywę z zewnątrz i od środka firmowej sieci. Muszą sklasyfikować poziom zabezpieczeń, tzn.

Sądzisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeśli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię też ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do zbliżonej problematyki.

czas, jaki potrzebny jest na złamanie haseł i przedostanie się przez zaporę. Najczęściej po audycie tworzony jest szczegółowy raport, który trzeba dać firmowemu administratorowi sieci, by naprawił wytknięte błędy.

Eliza Misiecka