Mobilne aplikacje na Android i IOS

Wybór platformy, na którą układana będzie dana aplikacja zależy przede wszystkim od naszej strategii, do kogo chcemy adresować swoją aplikację i których przyrządów używa nasza ekipa docelowa.

Biały smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby aplikacja mobilna była czynna na obydwa atrakcyjne platformy: iOS i Android. Doniosłość systemu, pod który tworzone są aplikacje mobilne jest nadzwyczaj duże, ponieważ czym bardziej wzięty system tym szersze możliwości ataku na ten system przez złośliwe oprogramowanie. Biorąc pod obserwację całkowite statystyki i teoretyczną nieodzowność doboru jakiegoś systemu operacyjnego (najlepiej, żeby aplikacja mobilna była czynna dla układu Android i iOS), o ile mają być to konsumenci w Polsce, wówczas wskazane jest wybrać Android, gdyż jednostek korzystających z urządzeń z tym systemem jest w tej chwili w Polsce wyraźnie najwięcej. W tym wypadku możemy być przeświadczeni, że wchodzimy z oprogramowaniem do największej grupy nabywców.

Jednakowoż jeśliby aplikacja mobilna, którą chcemy wykonać miałaby być

Logo Android

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

przydzielona do użytkowników na całym świecie wtenczas najlepiej zaryzykować ją na iOS. Mobilne oprogramowania mają szansę być dynamiczną strategią promocji, albowiem odbiorców smartfonów i innych urządzeń mobilnych z roku na rok napływa. Fundamentalnym motywem, dla którego mobilne aplikacje na Android i iOS mogą okazać się powodzeniem jest fakt że podmioty, które nich stosują, czynią to dobrowolnie. Oferując ciekawą grę lub inną aplikację, angażujemy użytkownika do wielorazowego przestawania z logiem. Poza tym w razie satysfakcji z aplikacji mobilnej konsumenci sami rekomendują je dalej własnym współpracowniczkom, a to jest sprawny marketing.

Wykonana pod osobne zainteresowania, aplikacja mobilna może przyczynić się do przyrostu sprzedaży za pośrednictwem, czy przez ciekawość użytkownika systemu Android i iOS ulokowanymi w niej tekstami. Zbyt za poparciem przyrządów mobilnych, cały czas się polepsza. Mobilne aplikacje na Android i iOS stanowczo zalecane są przedsiębiorstwom dochodzącym do klienta masowego. Największe korzyści mogą mieć sprzedawcy proponujący ubranie, kosmetyki, książki itp.

admin