Kto mógłby stać się programistą?

Zawód programisty komputerowego w obecnym świecie jest niezwykle popularny, a tacy profesjonaliści często są poszukiwani, i to przez firmy funkcjonujące w różnych dziedzinach. Zasadniczo jednak nie jest to profesja prosta, potrzebne jest w niej zaangażowanie, jak również właściwe wykształcenie. Kiedy jednak zdobędzie się stanowisko związane z tworzeniem oprogramowania, w zdecydowanej większości przypadków można liczyć na satysfakcjonujący zarobek. Można usłyszeć, że pod tym względem najkorzystniej jest pracować dla wielkich korporacji o zasięgu międzynarodowym. Z drugiej strony jednak najczęściej praca dla firm tego rodzaju wiąże się z siedzeniem do późnych godzin i otrzymywaniem ogromnej ilości zleceń.

praca informatyków

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Ofert zatrudnienia dla programistów zasadniczo jest wiele. Można to sprawdzić wyszukując w Internecie przykładowe hasło „praca Oracle”, odnoszące się do programowania w wybranym języku, lub sprawdź tę stronę – oferty pracy oracle.

Potrzebne wykształcenie i umiejętności

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak w każdym innym zawodzie, także w zawodzie programisty jest konkretna grupa cech, których wymaga się od kandydata. W tym przypadku zazwyczaj dobrze widziane są umiejętności związane z matematyką i ogólnie z wykonywaniem obliczeń. Poza tym podobnie jak w wielu pozostałych dziedzinach poszukiwani są ludzie, dla których problemu nie stanowi efektywna praca zespołowa. Jeżeli chodzi o wiedzę, większość firm wymaga ukończenia wyższej uczelni na kierunku związanym z informatyką. Często również dopuszczalne są pozostałe kierunki zaliczane do nauk ścisłych, a więc na przykład matematyka czy fizyka.

Po znacznie więcej szczegółów serdecznie zapraszam na stronę internetową. Nie czekaj – poszerz swoją wiedzę na temat omówiony w artykule.

Dobrze przyjmowane jest również doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach, jednak akurat absolwentom kierunków związanych z komputerami zwykle łatwo jest zdobyć posadę tuż po zakończeniu studiów.

Zatrudnienie w Polsce i poza granicami

Jak już było wspomniane, posiadanie umiejętności i doświadczenia w zakresie programowania zwykle wywołuje dużą łatwość w zdobywaniu stanowiska. Na dzień dzisiejszy nierzadko można spotkać się z tendencją do podróżowania za granicę w poszukiwaniu zarobku. Tak jest także w przypadku specjalistów od programowania. Wynika to zwykle z tego, że w innych krajach za tę samą pracę można liczyć na znacznie wyższe zarobki.

admin