Czas wielkich możliwości technologicznych. Czy jednak dla wszystkich?

Żyjemy w okresie ogromnych możliwości. Jakkolwiek poważnie zabrzmiały takie słowa należy potwierdzić, że rozwój technologii uczynił spore zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za komórkę aktualnie określane jest „cegłą”. To, co jeszcze nie tak dawno było określane szczytem techniki aktualnie wywołuje jedynie uśmiech politowania. Dawniej zmiany technologiczne nigdy nie dopełniały się tak błyskawicznie, to nie znaczy, iż jest to jakiś ewenement, bo wydaje się, iż kolejne zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej szybkie… A kiedy nastąpi koniec? Wielu uważa, że jak stworzymy sztuczną inteligencję, która nas zastąpi i wyeliminuje… Może nie będzie tak tragicznie…

Do tego momentu technologia nie wyrządziła nam krzywdy, więcej z niej pożytku niż problemów. Co byśmy przykładowo uczynili bez GPS-a. Weźmy taki sygic android. Jest to najbardziej popularna aplikacja do nawigacji bez pośrednictwa internetu. Przy pomocy tej aplikacji sygic już na zawsze (i to za darmo) dostajesz szeregwiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, oznaczenia ważnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Więcej informacji na tej witrynie).

Wszystko to naprawdę wysokiej jakości. Możemy z nich korzystać na tablecie i smartfonie, nie jest wymagane połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można otrzymać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Wiadomo, iż dużą grupę aplikacji dostaniemy za ustaloną sumę pieniędzy, jednakowoż darmowych możliwości jest tak dużo, iż nie sposób chyba każdej z nich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe testują co miesiąc nowe, najbardziej obiecujące aplikacje, ażeby nie zgubić się w gąszczu tych niezwykłych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To na pewno przyznają osoby zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co ciekawe, młode osoby potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednakowoż, co mają poradzić ludzie starsi, którzy przyszli na świat w całkowicie innych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, najnowszych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocnicze. Najczęściej, kiedy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi dwudziestolatkowie narodzili się w świecie, w którym internet (tvk – internet i telewizja wrocław) istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można powiedzieć nawet, że jakkolwiek wiekowi ludzie idealnie odnajdują się w rzeczywistości, tak dla młodych ludzi bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.

admin