W jaki sposób dać sobie radę z skwarem?

I znowu wraca lato, wstępuje niespodziewanie, lecz my nie mamyprzecież nic przeciwko. Tylko, co nas stresuje to latające wokół nachalnie insekty. Lecz jest to do zniesienia, gorzej, iż po pewnym okresie rozpoczyna nam dręczyć gorąc. W jaki sposób sobie z nim radzić?

Truskawki doskonale komponują się z Kamiennogórskim serem pleśniowym

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najlepszym sposobem jest pozostanie w domu, gdzie półmrok i chłód niepodzielnie rządzi. Optymalnie nadają się do tego wysłużone kamienice, gdzie nieistotne, że na zewnątrz trzydzieści kilka stopni, tam zawsze panuje miły chłód. Niewątpliwie, nie sztuką jest zamknąć się w domu, przecież jest lato, najważniejsze to używać z powabów ciepłej pory roku.

Jeżeli już musowo preferujemy wyruszać z domu (albo jesteśmy zmuszeni) nie zapominajmy, aby pić bardzo wiele wody, co najmniej dwa litry na dzień. Powinniśmy również spożywać lody, czy ziębić się w pobliżu wody (rzeka, staw, fontanna).

Dla tych którzy pozostaną w domu mamy ciekawą ofertę: pyszną sałatkę wiosenną oraz koktajl. Do jej przygotowania potrzebne są odpowiednie modne akcesoria do kuchni: wirówka do sałaty, shaker, a również wyciskacze i praski (te akcesoria muszą znaleźć się w każdej kuchni: wirówki). Od razu zdałoby się zaznaczyć, iż liczy się przede wszystkim inwencja twórcza i kreatywność. Nie narzucamy, co może znajdować się w tej sałatce, lecz możemy zaproponować, że jeśli ma być bardziej warzywna, to z pewnością sałata, rzodkiewka, ogórek i pomidory. Całość to podlejmy śmietaną i wsadźmy do lodówki.

Jeżeli preferujemy bardziej owocową wersję, to obowiązkowo truskawki, arbuz, starte jabłko i banany. Najlepiej podlać to jogurtem i również do lodówki. W międzyczasie zróbmy pysznego shake’a. Możemy być pewni, ze tak przygotowany komplet smakołyków, dzięki właściwym akcesoriom kuchennym, ochłodzi nas porządnie.

Optymalnie w taki dzień wypijać jedynie takie treściwe smakołyki, zrezygnować za to trzeba z tłustych, gorących potraw, które nie tylko, że nie są niezbędne o tej porze roku (są użyteczne w zimę), to dodatkowo z pewnością nie będą nam tak smakować, jak owoce czy warzywa. Nie zapominajmy oczywiście o unikaniu przesadnego ruchu (jeśli to możliwe), czyli jeśli nie musimy nie biegajmy, a jogging przesuńmy na wieczór, kiedy się schłodzi. Powodzenia!

admin