Nowoczesne telefony

Początki były niewinnie, od wielkich „cegłówek” trzymanych przy uchu przez biznesmenów. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamte czasy, stroje, a wygląd ich miał określać wyższy status. Później było jeszcze lepiej, garnitury były bardziej profesjonalne, bardziej skrojone na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i mniej widoczne. Skoro bowiem na początku, gdy telefony komórkowe się pojawiły i warto było się z nimi zaprezentować, to następnie nikt już na to nie zwracał uwagi. Najpopularniejszy stawal się za to jak najmniejszy wygląd.

Stare telefony kontra nowoczesne smartfony

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Oj, długą drogę musieliśmy przebyć, od kiedy byliśmy zachwyceni ogromnymi, przenośnymi i brzydkimi telefonami komórkowymi, aż do dzisiaj, gdy w cenie są urządzenia, jakie posiadają wszystkie funkcje. Popatrzmy przykładowo na specyfikację telefonu sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Musimy jednakże potwierdzić, że te dwa przykłady to raczej norma, gdyż coraz więcej smartfonów jest bogata w te funkcje. Aktualnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można powiedzieć, iż aplikacje w dzisiejszych czasach są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w epoce analogowej.

Gdyby zestawić stary telefon komórkowy i telefon nowoczesnej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najlepszym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, ponieważ technologia jest coraz bardziej zaawansowana, więc i najbardziej nowatorskie modele odznaczają się niezwykłymi funkcjami, jak np. statystyki xperia z2a.

Nowoczesne telefony

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Należy przyznać, iż najbardziej znacznym krokiem naprzód, jeśli mówimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach, nie jest nowy rodzaj telefonu, cudnie wykończony, leciutki, najistotniejsze stają się coraz to lepsze aplikacje. Poruszałem już ten temat wcześniej, lecz warto o tym mówić za każdym razem, bo rynek jest coraz bardziej spragniony nowych aplikacji. Wydaje się, że pod tym względem nie istnieje coś takiego jak przesyt, rynek może przyjąć jeszcze wiele inicjatyw, które będą rozwijać tą gałąź gospodarki.

Oczywiście, czas pokaże, w którą stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wierzyć, iż rozwój nowych technologii nie zastąpi człowieka i że zawsze człowiek będzie ważniejszy od przycisków i powiadomień.

Ten odnośnik prowadzi do niezwykle atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące informacje na omawiany temat.

W końcu technologia ma nam sprzyjać, a nie nas zastąpić.

admin