Marketing automation – skuteczny patent na wzrost sprzedaży firmy.

Ciężko sobie obecnie wyobrazić firmę istniejącą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo istnieje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi również zaistnieć w sieci internetowej, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo istnienie w sieci bardzo mało oznacza. Niezbędne jest posiadanie wiedzy oraz narzędzi pozwalających na czerpanie benefitów z tego istnienia. Narzędzia te przynosi nam tak zwana automatyzacja marketingu.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu badań marketingowych przy udziale specjalnych programów. Ich głównym celem jest wzrost sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie funkcjonujące jak znane od dawna systemy sprzedaży.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę dotyczącą archiwum pokrewnych tekstów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju serwisie – zobacz je.

Aby osiągnąć przyrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest ukierunkowana na m.in. monitoring i analizę internautów korzystających z firmowej strony internetowej, segmentację konsumentów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca pracy.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne oprogramowanie pozwala na szybkie zgromadzenie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne ukierunkowanie marketingu na daną grupę docelową. Świetne efekty notuje się w przypadku badania baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych prowadzony po omacku. Automatyzacja to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Następnym ogromnym plusem programów z dziedziny marketing automation jest ich bezproblemowa integrowalność z innymi systemami funkcjonującymi w przedsiębiorstwie.https://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne aukcje elektroniczneMowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.

admin