Musisz być perfekcjonistą w swojej dziedzinie

dość poprawnie politycznie twierdzi się, że możesz robić wszystko czego pragniesz, możesz być kim chcesz. warto przyznać, że to trochę amerykańskie gadanie, gdyż każdy z nas ma pewne zdolności do bardziej skutecznego wykonywania jednej albo drugiej rzeczy. istnieją oczywiście geniusze, którzy czego nie dotkną zamieniają w złoto. lecz jest ich niewiele, są to jednostki wybitne. Zresztą, masz pośród swoich przyjaciół osobę takiego typu? No właśnie.

Autor: HEMMERSBACH

Nie warto się denerwować na twierdzenie, że każdy z nas ma ograniczenia. Co w tym złego, gdy jedna osoba jest bardziej zdolna od innej w tematach technicznych, zagadnieniach matematycznych, a następna jest bardziej obyta w pojmowaniu abstrakcyjnym, twórczym. Tylko zaakceptowanie tego typu różnic i ich przyjęcie, jako coś obiektywnego pozwala stworzyć coś ciekawego ludziom o odmiennych zaletach.

Nie bądź znawcą od wszystkiego, gdyż będziesz faktycznie do niczego. najważniejsza jest wąska specjalność, w której można się wspaniale rozwijać.

Ten link do www Szkoła Ambitni zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam masę szczegółowych wiadomości. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Nie znasz się na komputerach, jesteś słaby w przedmiotach technicznych, zostaw to zdolniejszym. Praca informatyka to naprawdę specyficzna działalność, osoba, która zajmuje się programowaniem, rozważa inaczej, niźli człowiek, który pisze książki. W obu tego typu przypadkach należy odznaczać się wybitnym skupieniem i nietuzinkowymi zdolnościami, ale mózgi obu tych osób pracują zupełnie różnie.

pracownik IT podczas pracy

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Co jeszcze ważne. Nie obawiaj się zmiany, jeśli coś ci przeszkadza. Pracujesz w biurze, w każdy dzień bite osiem godzin, a jednak wiesz, iż mógłbyś to wykonywać jako freelancer. Freelancerzy coraz bardziej mężniej stąpają po rynku pracy, wykonując swoje zadania skuteczniej niźli miałoby to miejsce w biurze. wiadomo, identycznie, jak ścisłowiec i humanista czują się lepiej w różnych dziedzinach, podobnie jedna osoba skuteczniej pracuje w biurze, druga jako freelancer.

Najważniejsze to dostosować swoje możliwości do warunków, specyfiki, zadań, czy to w obszarze zadaniowym, czy w innych życiowych sferach. Tak pojęte ograniczenia przyniosą więcej dobrego niż złego. Po co się oszukiwać, iż damy radę ze wszystkim, a później rozpaczać? Nie warto, korzystniej robić to, co się najlepiej umie. Efekty zawsze będą korzystniejsze.

admin