Właściwie zrealizowana ocena pracy pracowników – zwiększenie efektywności

Występuje dużo metod, którymi pracodawca posługuje się w celu by oszacować naszą pracę. Należy je dostosować do wymogów owych organizacji, tak aby ocena była rzetelną uwagą która mówi o wynikach w pracy zatrudnionych osób.

Można przeprowadzić ranking, zwłaszcza gdy nasi współpracownicy mają podobne obowiązki do naszych. Szef jest w stanie także przyznawać nam punkty, sporządzić pisemną informację dotyczącą oceny naszej pracy, jak również pozwolić na przeprowadzenie samooceny w zależności od zatwierdzonych w firmie zasad.

Akceptowaną od pewnego czasu metodą przeprowadzania rozmów rocznych jest ocena 360 stopni, która opiera się na gromadzeniu istotnej wiedzy o wykonywanej przez nas pracy od ludzi, z którymi mamy styczność w pracy.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to kliknij tu, wyczerpujący tekst, który tam miejscu odnajdziesz, także jest coś wartościowego.

ocena pracowników

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Od kolegów, klientów oraz zwierzchników. Prawda, każda z tych osób będzie nas inaczej postrzegała. Dzięki tej metodzie mamy rozeznanie, jak postrzegają nas współpracownicy w firmie, po czym dostajemy informacje zwrotną uświadamia nam, w jakich obszarach musimy się lepiej wykazać, jakie są nasze zalety i tzw. ukryte mocne strony. Dane są tajne, z tej racji nigdy nie dowiemy się jakie zdanie o nas i naszej pracy ma kolega z działu (oczywiście zasada działa też w drugą stronę).Wdrażając ten system oceny, szef obserwuje, czy nasze zachowania są zgodne z jego oczekiwaniami i wartościami firmy, czy w zespole mają miejsce problemy, które należy rozwiązać, czy też jakie zdanie mają o nas klienci.

Podsumowując: czy ocena pracownicza to koszmar dla pracowników czy też mająca na celu polepszenie naszych wyników, szczera dyskusja z przełożonym? – szczegóły na . Wielu znawców twierdzi, iż idealnie przeprowadzona ocena roczna jest w stanie zapewnić wiele profitów zarówno firmie, jak i jej zespołowi.

Z czystym sumieniem zalecam to opracowanie (https://it-solve.pl/software-house-warszawa/) każdemu miłośnikowi tego zagadnienia. One niewątpliwie także są warte zainteresowania.

To odpowiedni czas na ocenę a przy tym zrozumienie wymagań pracownika.

Najlepszy do planowania dalszej polityki działań dla konkretnych pracowników a także określenia np. niezbędnych szkoleń, dalszej drogi rozwoju czy ścieżki kariery. Wbrew pozorom i w biznesie wskazana jest metoda kija i marchewki – mobilizacja do działań, ale też rzeczowo argumentowana krytyka, która doda pracownikom motywacji do dalszych działań.

admin