Routery bezprzewodowe

Rosnąca liczba mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej występuje konieczność zamontowania w domu czy biurze bezprzewodowego routera. Urządzenia te mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich zewnętrzne łącze internetowe i po odpowiedniej konfiguracji można korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość używania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą fizycznie być podłączone za pomocą kabla, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W sprzedaży jest ogromna ilość najróżniejszych routerów, różniących się parametrami i funkcjami dodatkowymi.

Niektóre z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) () posiada dodatkowo serwer masowej pamięci, który umożliwia archiwizowanie danych z przyłączonych do routera urządzeń. Model ten wyposażony jest w potrójną antenę, zapewniającą stabilny, silny sygnał, dzięki temu doskonale sprawdzi się w dużych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, rzecz jasna obsługuje wszystkie najważniejsze protokoły bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Do podobnych zastosowań jest wykorzystywany Router Tp-Link TD-W8960N (tu). Model ten ma zgodność z protokołem ADSL2+ i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu lub małej firmie. Łatwość konfiguracji pozwala na sprawne utworzenie sieci bezprzewodowej, a funkcja rozdzielania plików przyda się, gdy z sieci będzie korzystało kilku użytkowników. Ten egzemplarz routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inny sprzęt z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz typowych funkcji Tp-link umożliwia wykorzystanie sieci 4G, wystarczy przyłączyć do niego odpowiedni modem i cieszyć się mobilnym, wydajnym internetem, sama instalacja jest szybka i intuicyjna. W temacie mobilności bardzo ciekawe funkcje posiada Router ZTE MF. On także obsługuje współdzielenie sieci mobilnej 3G, ale poza tym projektanci wyposażyli go w akumulator.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów leczenie łuszczycy lampami tutaj – te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte.

Dzięki temu router można w dowolnym momencie wyłączyć z sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego możliwości w dowolnym miejscu.

admin