Sprzęt elektroniczny, który popada w niepamięć

Czy pochylałeś się kiedykolwiek nad tym, jakby wyglądało życie bez takich wynalazków jak telewizor? Mimo że urządzenia TV są w powszechnym użyciu dopiero od paru dziesięcioleci, zdążyło dorosnąć pokolenie, które nie potrafi sobie imaginować egzystencji bez tv. Minione lata to okres zwycięstw cyfrowych mediów, telewizory jednak nie straciły swojej pozycji – są przecież obecne w większości polskich ognisk domowych.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Da się jednakże wskazać urządzenie, które niedawno nie jest tak popularne – radio. W erze, kiedy powstawały media radiowe, był to podstawy środek transmisji na masową skalę. Warto mieć na uwadze, że dzięki odbiornikom radiowym w domostwach Niemców hitlerowcom udało się znakomicie manipulować narodem. Obecnie radio eissound nie ma takiej siły – dziś słuchają go nieliczni, głównie zmotoryzowani w czasie dłuższej trasy oraz emeryci. Moc tego medium udowadnia jeszcze Radio Maryja, radio sterujące umysłami rzesz seniorów.

Coraz mniej klientów wybiera również wieże stereo. To nie dziwota – większość młodzieży kawałki pobiera z internetu. Playery CD zostały zwalczone przez wygodny format MP3. Wieże stereo zostały zwalczone przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego typu sprzęty zgarnęły wielką popularność wtedy, gdy do sprzedaży wszedł pierwszy iPod, odtwarzacz muzyczny zaprojektowany przez genialnego Steve’a Jobsa, który zapewnił jego przedsiębiorstwu (Apple) straszne pieniądze. Współcześnie muzykę da sie również odpalać na przeróżnych serwisach internetowych. Więcej możesz sprawdzić tutaj – zamienniki do agd.

A jaka będzie przyszłość ludzkiej myśli naukowej? Nie planujemy zajmować się snuciem bajek, ponieważ są one na przegranej pozycji. W zasadzie nie da się wymienić futurologa, który trafnie przewidział, jak będzie prezentował się świat za parę lat. Jeżeli pragniesz to zweryfikować, obejrzyj w cyberprzestrzeni i literaturze wizje rozmaitych naukowców i wizjonerów – według dużej części prognoz w 2000 roku mielibyśmy podróże w daleki kosmos…

admin