Jak przygotować pomieszczenie serwerowe?

Serwerownia to miejsce potrzebujące specjalistycznego wyposażenia. Poza bardzo pojemnymi dyskami twardymi wymagany jest zestaw wyspecjalizowanego sprzętu, który pozwoli na właściwe działanie takiego miejsca. Ogromnie ważne jest także działanie wysoce wyspecjalizowanej grupy ludzi, która będzie potrafiła prawidłowo tego rodzaju zestaw urządzeń przystosować do działania.

Cooler Master Elite 343

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Ponadto potrzebne jest profesjonalne oprogramowanie, zaprojektowane typowo do tego rodzaju działań. Najchętniej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany program, specjalnie stworzony do tego celu przez korporację Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta firma zapewnia swoim klientom.

Urządzenia
Serwery do poprawnego działania potrzebują ponadto urządzeń nazywanych switchami. Są to przyrządy będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej. Przyrządy te z uwagi na różne wykorzystanie charakteryzuje zróżnicowana liczba portów ethernet. Dla niewielkich serwerowni najlepszym wyborem jest J9661A. Ten switch ma jedynie 8 portów ethernet i jest idealny dla klientów zakładających niewielki serwer. Najczęściej wybieraną alternatywą w podobnej cenie jest J9145A. Przyrządy te odróżnia jedynie kilka właściwości, każdy informatyk powinien jednak umieć dopasować właściwy sprzęt dla swojej firmy. Pamiętajmy również o routerach (Routery – tak ważnych dla połączenia z siecią.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni. W biurze pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeżeli chodzi o komputery PC czy laptopy wydajność (link do polecanej strony) ich jest naprawdę ważna. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik musi mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Większe serwerownie
Duże serwerownie potrzebują odpowiednio większych i odpowiednio droższych przełączników.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę.

Przy utworzeniu średniego serwera odpowiedni może być J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw przydatnych udogodnień. Dla firm, którym i to nie wystarcza, stworzono jeszcze większe i bardziej wydajne switche. Najwięksi potentaci w branży IT korzystają z takich urządzeń, jak na przykład J9147A, który ma aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Takie przyrządy, najczęściej w parach po parę sztuk, są montowane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się kabli. Skonfigurowanie takiego urządzenia wymaga jednak wykwalifikowanych pracowników.

admin