Jak obecnie wypada w w udziale ludzkości czytanie książek

Obecnie wiele osób jest zdania, że tradycyjna książka powoli odchodzi do lamusa. Ich zdaniem za kilka lat zostanie ona całkowicie zastąpiona przez technologie komputerowe i sieć WWW. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ książka w standardowej, papierowej postaci cały czas ma spore grono miłośników. Poza tym jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są stale ulepszane. Stosunkowo niedawno opracowano tak zwane e-książki, czyli książkielektroniczne. Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na wysokiej jakości wyświetlaczu. Początkowo przez e-książki rozumiano tylko pliki tekstowe z książkami, które przeznaczone były do czytania na ekranie komputera. Obecnie ich definicja uległa poszerzeniu z uwagi na zmiany technplogiczne. Stworzono innowacyjne formaty danych do wyświetlania książek elektronicznych. Ewoluowała także technologia w zakresie ich czytania.

tablet Samsung Galaxy

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Czytniki e-bookówZnaczną rewolucją okazało się wprowadzenie tak zwanych e-czytników, wykorzystywanych do czytania książek elektronicznych w różnorodnych formatach. Marki w rodzaju Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być obce osobom zainteresowanym technologiami tego rodzaju.

Jeśli zainteresowała Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź opracowanie (http://www.etteplan.com/pl/branze) a dowiesz się znacznie większą ilość informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Czytaj tu – to bowiem nazwy nowoczesnych urządzeń do odczytywania książek elektronicznych, które podbijają rynek. Specyficzną cechą dzisiejszych urządzeń tego typu jest zastosowanie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, poprzez którą wyświetlanie e-booka na czytniku rzeczywiście sprawia wrażenie czytania na papierze. Taki ekran nie odbija światła, ani go nie wytwarza, co powoduje, że wzrokczytającego tak się nie męczy.

amazon

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie książek elektronicznych
Poza specjalnymi czytnikami, które są najlepsze do używania e-booków, jest również szeroki wybór innych przyrządów, za pomocą których można to robić. Aktualny rozwój technologii sprawia, że lista tych przyrządów nieustannie się poszerza. Podstawowym urządzeniem wciąz jest komputer. Często jednak zdarza się, że czytelnicy korzystają z e-booków na innowacyjnych urządzeniach mobilnych. Należą do nich na przykład popularne tablety, takie jak przykładowo Samsung Galaxy Tab . Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak wysoką jak profesjonalne czytniki.

admin