Kiedy stosować outsourcing IT w firmie?

Za outsourcing uznajemy nowoczesny model zarządzania przedsiębiorstwem przekazujący w zarządzanie partnerowi zewnętrznemu zadania, które w sposób bezpośredni nie wiążą się z podstawową działalnością firmy. Outsourcing IT jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem stosowanym przez przedsiębiorstwa, które chcą, aby procesy informatyczne w ich przedsiębiorstwach przebiegały efektywnie, bez zatrudniania na stałe sztabu informatyków.

Takie rozwiązanie jest stosowane również dlatego, że zazwyczaj przyczynia się do obniżki kosztów w przedsiębiorstwie. W ramach outsourcingu IT możemy wyodrębnić kilka najważniejszych obszarów.

Przeczytaj koniecznie ten wpis ze strony (www.impeco.pl/dozowniki-mydla) opisującego zbliżone artykuły, gdyż on niewątpliwie także jest godny Twojej uwagi.

Są to między innymi: hosting, a także inne usługi opierające się na wykorzystaniu data center, administracja systemami IT, help desk IT, usługi dotyczące systemu kopii zapasowych oraz replikacji systemów informatycznych.

Aby zyskać pewność, że poufne dane w przedsiębiorstwie są właściwie chronione, sprzęt jest eksploatowany efektywnie, a wszystkie programy, wykorzystywane w firmie, mają wszystkie istotne licencje, przeprowadzamy audyt informatyczny. Może on dotyczyć pojedynczej stacji ogólnie traktowanego sprzętu IT. Audyty IT powinno się przeprowadzać w ustalonej częstotliwości, aby mieć pewność, że firma pod względem informatycznym funkcjonuje właściwie, w przeciwnym razie grożą nam poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe. Zwykle audyt może przeprowadzić u nas firma świadcząca nam usługi outsourcingowe, jeśli z takową współpracujemy, jeśli nie, możemy skorzystac z usług dowolnej firmy prowadzącej consulting IT.

WD SmartWare 1.3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Analiza dokonywana przez firmy konsultingowe może zaowocowac powstaniem wielu ciekawych rozwiązań, które często są opracowywane na platformie sharepoint. Do najczęstszych przykładów tego typu rozwiązań należy: projektowanie i wdrażanie intranetu, opracowanie nowego, sprawniejszego obiegu faktur, czy obiegu wszystkich dokumentów, obiegu delegacji i wniosków urlopowych, opracowanie systemu kancelaryjnego oraz tworzenie innych wyspecjalizowanych aplikacji.

Zainteresował Cię ten wpis? Przejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj opaski silikonowe producent tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Dzięki temu można usprawnić wymianę informacji, efektywnie zarządzać dokumentami i tworzyć potrzebne raporty usprawniające proces decyzyjny.

admin