Aplikacje na telefony

Samsung GALAXY S 4

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Aktualne aparaty telefoniczne oferują zazwyczaj sporo programów, które są dostępne standardowo, ale warto skorzystać z tych, które są oferowane w popularnych sklepach. Należy wiedzieć, że modele z Androidem, są niezwykle silnie wrażliwe na ataki robaków.

Przyczyn takiej sytuacji jest dużo, lecz najpoważniejszym kłopotem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Sprawia to, że każdy może modyfikować kod źródłowy OSa oraz tworzyć i udostępniać aplikacje.

Odkąd działa Android, na rynku apek pojawiło się pełno szkodliwych programów, których zadaniem jest wykradzenie ważnych informacji ze smartfona, nabijanie wysokich rachunków za przesyłanie wiadomości na drogie linie oraz obserwowanie poczynań użytkownika. To wszystko wygląda niezwykle mrocznie, lecz istnieją dwa systemy operacyjne, które są prawie zupełnie bezpieczne.

Pisanie aplikacji na iOS, system działający w popularnych aparatach Apple, jest mocno ograniczone. Apple, ustami swojego twórcy Steve’a Jobsa, zdecydowało że iPhony i inne przenośne sprzęty będą zamknięte dla przeciętnych użytkowników. Jeśli programista tworzy aplikacje na ten OS, musi przejść przez długi proces sprawdzania. Później program trafia do serwisu AppStore, który jest jedynym słusznym miejscem, z którego posiadacze urządzeń marki Apple mogą brać aplikacje.

Można znaleźć dużo osób, które tego typu restrykcje uważają za okrajanie wolności, nie można jednak zignorować solidnych danych, które pokazują, iż tak silnie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich kupowanie posiada gigantyczna zaletę.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygował Cię ten opis, to przejdź na adres tego serwisu (https://www.copyekspert.pl/oferta/kopiarki-poleasingowe/bizhub-c284e) i odkryj, co dla Ciebie z zaangażowaniem przygotowaliśmy.

A tym plusem jest wolność od wirusów, telefony i tablety Apple są niezmiernie rzadko targetem twórców robaków.

Analogiczne rozwiązanie podjął niedawno Microsoft. Tutaj również Windows Phone developer musi poddać aplikacji drobiazgowej weryfikacji, a użytkownicy mają jeden autoryzowany serwis do ściągania aplikacji. Dodatkowym, niezwykle przemyślanym zabezpieczeniem, jest sandbox,w którym uruchamiają się wszelkie aplikacje. Powoduje to, że aplikacje nie mają dostępu do osobistych danych na aparacie.

Jeśli mamy pomysł by zbudować aplikację mobilną, warto wynająć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. Jojomobile. Ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie zatem dobrze brać w tym udział.

S.D.