Odkurzacz centralny – co powinno się o nich wiedzieć?

Popularne systemy odkurzacza centralnego są wielce praktyczne rozwiązanie dla każdego domu jak również dużego mieszkania. Dzięki niemu sprzątanie przebiega bardzo sprawnie i prędko. Kable nie zajmują miejsca na podłodze, a kurz i drobnoustroje nie latają w sprzątanym wnętrzu, natomiast jest on zasysany do pojemnego zbiornika, który stoi w innym pomieszczeniu. Należy podkreślić, że jest to korzystna właściwość urządzenia również dla alergików.

odkurzacze centralne na stronie doman

W przeciwieństwie do odkurzaczy przenośnych, które pewną ilość kurzu jedynie wzbijają w powietrze, odkurzacz centralny (dowiedz się więcej na stronie sprząta go zupełnie.

Jeśli objaśniana problematyka Cię ciekawi i musisz ją zbadać lepiej, więcej przeczytasz tutaj (http://www.rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/) – to trochę inny punkt widzenia na taką sprawę.

W jaki sp[osób się to dzieje? Instalacja odkurzacza centralnego składa się z mnóstwa elementów: jednostki centralnej, rur ssących zainstalowanych w ścianach a także pod stropami, gniazd ssących oraz rury z końcówką ssącą o optymalnej długości. Sprzątając w domu rurę wystarczy przepinać do gniazd zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach. Urządzenie włączy się po włożeniu rury z końcówką ssącą do gniazda. Inną metodą na włączenie go może być włącznik na rączce lub pilot.

Element centralny ma silnik, który tworzy podciśnienie, filtry, i a także worek na nieczystości. Jednostkę lokalizuje się w innym pomieszczeniu, może to być pomieszczenie gospodarcze, piwnica, strych, czy też garaż. Wnętrze to powinno mieć jedną ścianę zewnętrzną w której montuje się wylot powietrza. Dzięki filtrowi cyklonicznemu możliwe jest zassane wszystkie odwirowane cząstki kurzu trafiają do pojemnika.

Odfiltrowane powietrze w następnej kolejności wyrzucane są przez wylot powietrza na zewnątrz. Zaletą urządzenia jest cicha praca. Element centralny powodujący hałas zlokalizowany jest daleko więc w miejscu sprzątania nie przeszkadza hałas.

Planując instalację odkurzacza centralnego w przyszłym domu powinno się uwzględnić to na etapie tworzenia projektu i kosztorysu. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę fakt, iż razem z instalacją tego systemu, wartość budowy domu zwiększy się nawet o kilka tysięcy.

Uwaga! – nie dajmy namówić się na zastosowanie „tańszych opcji” do montażu instalacji odkurzacza centralnego w postaci rur PCV do kanalizacji. Trzeba zastosować jedynie specjalne rury do transportu powietrza z kurzem.

admin