Nowinki w urządzeniach RTV na nadchodzący rok- w którym kierunku zmierza postęp elektroniki?

Na rynku produktów RTV nowości ukazują się tak często, że rzeczywiście trudno za nimi nadążyć. Wszystko jest z roku na rok szybsze, bardziej kolorowe, bardziej użyteczne i wymaga od użytkownika coraz mniej. Nie inaczej jest i w tym roku- producenci nieustannie przeganiają się w zaskakiwaniu klientów coraz bardziej wyszukanymi zabawkami.

Gadżet, który obecnie opanował rynek elektroniki użytkowej, to smartfon. Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, różnorodnych modeli dla każdego z części rynku. Już oswoiliśmy się, że z roku na rok mają one jeszcze więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze kaprysy.

Zainteresował Cię ten tekst? To bardzo dobrze, gdyż również ta oryginalna strona www (http://www.rfid.zone/elektroniczny-pomiar-czasu/) zafascynuje Cię zupełnie, zatem sprawdź to!

Aczkolwiek prawdziwą nowinką jest telefon, który możemy wygiąć- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko wykorzystali tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta natrafimy również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

Jak już oderwiemy się od małych ekranów w naszym smartfonie, to właśnie na telewizorze koncentrujemy naszą uwagę. I tego rynku nie ominęły małe rewolucje. Jeszcze do końca nie przyzwyczailiśmy się do faktu, że dzięki rozdzielczości Full-HD (więcej info) możemy spostrzec niespotykaną dawniej ilość detali, a na nasz rynek wchodzi technologia 4K. Jej nazwa odnosi się do nowego kanonu rozdzielczości, gdzie na szerokość ekranu przypada ok 4 tys. pikseli.

Jeśli chcesz poznać coś faktycznie niezwykłego? Nie ma żadnego kłopotu – spójrz na to (https://omegastore.pl/8-zestawy-radiowe-z-bluetooth) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Oznacza to chyba jeszcze większy wysyp wysokobudżetowych produkcji ociekających efektami specjalnymi- to właśnie tam w pełni docenimy bogactwo szczegółów, jakie da nam ta technologia.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Nowości nie tyczą się jedynie samego obrazu- rozwój dotyczy również melomanów. Dzięki firmie Samsung będzie można, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać utworów muzycznych w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z różnych źródeł dźwięku.

Rok 2014 to także rok graczy- na rynku dostępne są nowe generacje konsol od Microsoftu i Sony- zaczynają pokazywać się coraz to nowe tytuły gier, kontynuacji z poprzednich generacji konsol. Następne urządzenia dla graczy to także jeszcze bardziej fotorealistyczna grafika 3d w najwyższej rozdzielczości. Czeka was masa godzin cyfrowej rozrywki na najnowszych konsolach, przed telewizorami o wyświetlaczu zgiętym w łuk, z jeszcze szybszym smartfonem w kieszeni.

admin