Zakup pralki – udana inwestycja

Kupując dziś pralkę nie starczy zmierzyć, jak dużo powierzchni będzie zajmować i w jakim przedziale cenowym chcemy się zmieścić. Duża ilość dostępnych na rynku produktów każdego może przyprawić o zawrót głowy. Na początku praktycznie wszystkie modele wydają się jednakowe, jednak parę chwil dokładniejszej analizy pozwoli znaleźć wśród nich rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę, rozważając zakup pralki.

Pralki Samsung z technologią Eco Bubble

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Najważniejsze wyznaczniki to głębokość pralki, jej ładowność, podstawowe programy i funkcje dodatkowe, jakie właśnie nam będą potrzebne. Rzecz jasna nie można zapomnieć o rzeczach które mają wpływ na nasze finanse, czyli poborem prądu i wody. Przykładowo sprawdzić można parę typów pralek, różniących się między sobą niektórymi funkcjami.

Na początku opisana zostanie pralka Amica AWS 610 L . Ten model pralki zalicza się do podstawowych modeli firmy Amica, od wielu lat lidera w segmencie dużego AGD na krajowych rynkach. Klasyczny design, łatwość w użytkowaniu i kilka najpotrzebniejszych programów , to zalety tego urządzenia. Jeżeli będzie nam zależeć na prostej i taniej pralce, to warto się za nią rozejrzeć w sklepach.

Pralka Ariston hotpoint WMSD 723 S EU to po pierwsze nowoczesny design, mnogość funkcji oraz wygoda użytkowania. Pralka ta jest nieduża i bardzo dobrze zaprojektowana, przez co pomieścić może aż 7 kg suchego wsadu. Ma ona też funkcję Super Wash, oraz możliwości dzielenia pranych rzeczy pod względem rodzaju i dobrania programu prania, ilości wody, temperatury i czasu. Mamy więc pranie szybkie, pranie ubrań dziecięcych i pościeli. Nowością wartą pokreślenia jest program Woolmark Platinum Care, pozwalający upierać elementy garderoby do tej pory przeznaczone wyłącznie do ręcznego prania. Pralka ta ma kolor srebrny. Pralka Beko WMB 71643 PTL, to ciekawy model z uwagi na dużą ilość zastosowanych technologii. Na przykład system AquaFusion pozwoli maksymalnie wykorzystać detergent dzięki odpowiedniemu obiegowi wody, zaś funkcja pupil pozwala na dokładne wypłukanie sierści zwierząt z ubrań. Za to Pralka Bosch WLO24260BY to sprzęt bardzo popularny z uwagi na to, że nie jest ona droga, a jednocześnie solidnie zrobiona i praktyczna w użytkowaniu. W tym modelu do dyspozycji mamy na przykład program do rozliczania delegacji do prania odzieży sportowej, jeansu czy program rzeczy z puchu.

admin