Dobre części zamienne do odkurzaczy

Trudno wyobrazić sobie jakieś mieszkanie, w jakim nie było by chociaż jednego odkurzacza. Urządzenie to jest obowiązkowym wyposażeniem każdego domu czy mieszkania. Używamy go aby utrzymać czyste podłogi na co dzień a jego istnienie traktujemy za rzecz naturalną.

Autor: De’Longhi Polska Sp. z o. o.
Podstawową zasadą działania odkurzacza zdaje się być wykorzystanie ssania jakie stworzone jest przez siłę włączonej sprężarki odśrodkowej. Sprężarka jest napędzana silnikiem w budowanym w środku. Siła wciąga powietrze wraz z kurzem i kieruje je do odpowiednich worków.

Niekiedy kurz pochłaniany jest przez filtr wodny hepa (filtr hepa do odkurzacza). Można napotkać się także na bardziej złożone transformacja cyfrowa odkurzania, jakie możemy spotkać w hotelach, firmach, biurach. Mogą to być roboty samoodkurzające wyposażone w specjalne silniki umożliwiające im poruszanie się po całym budynku i sprzątanie. Ten typ odkurzacza zwykle działa dużo ciszej od standardowych odkurzaczy oraz zużywają zwykle też mniejszą ilość prądu. Kolejnym typem są rozbudowane systemy rur i odprowadzaczy kurzu, które wbudowane są w ściany i podłogi i prowadzą do dużych pojemników kurzu , które znajdują się w piwnicach. Ten typ rozwiązana jest wyjątkowo wygodny, jednak bywa bardzo kosztowny na początku kiedy trzeba wszystko zainstalować.

Oferta na rynku jest w tej chwili bardzo szeroka. Ciekawostką jest, że istnieją nawet maszyny, które dzięki wbudowanym czujnikom mają możliwość samodzielnie regulować poziom ssania i pobór mocy w określonej sytuacji, w zależności od stopnia zabrudzenia podłogi i powietrza. Są też większe maszyny sprzątające, które mają zastosowanie w halach zakładowych, czasami w biurach. Są to dość drogie i skomplikowane technologicznie sprzęty, które dają możliwość utrzymania wyjątkowo czystych powierzchni.

Każda z tego typu maszyn wymaga naturalnie cyklicznej konserwacji. Zwłaszcza używanie zwykłych mieszkaniowych odkurzaczy, które nie są objęte specjalistycznym serwisem, związane jest często z drobnymi naprawami. Poza oczywistą sprawą wymiany worków do odkurzaczy, czy filtrów, najzwyczajniej w świecie mogą uszkodzić się podstawowe części takie jak kółka, rury, silniki, końcówki plastikowe, różnego rodzaju szczotki. Na szczęście na rynku istnieje w tej chwili bardzo dużo firm, które w swoim asortymencie mają wszystkie niezbędne części zamienne i konieczne zajmują się sprzedażą wszystkich elementów potrzebnych do właściwego funkcjonowania takich urządzeń. Filtry hepa czy części zamienne zelmer (części do urządzeń marki Zelmer) są w standardowej ofercie licznych sklepów ze sprzętem zamiennym do odkurzaczy.

admin