Czy nowoczesne technologie są niebezpieczne?

Czy nowoczesne technologie znacząco zmieniły świat, społeczeństwo? Oczywiście, że tak jest! Ma to wiele zalet, choć nie możemy się oszukiwać – komputery i Internet sprawiły, iż choćby sporo mniej swojego czasu poświęcamy rodzinie, kontaktom z przyjaciółmi, zasadniczo więcej siedzimy w domu. Na szczęście nie jest beznadziejnie, wciąż wychodzimy z domu, a więc 100% alienacja nam nie powinna grozić, lecz można zaryzykować twierdzenie, że kiedyś relacje międzyludzkie były sporo bardziej głębokie. Zastanówmy się jakie są jakby nie patrzeć atuty takich urządzeń jak na przykład komputer apple – tak naprawdę Apple to doskonała firma.

zobacz:
Można zaryzykować twierdzenie, iż komputery spowodowały, że nasze życie stało się sporo prostsze. A więc najzwyczajniej nie musimy przykładowo szukać długi czas wiadomości na jakiś temat – w końcu dzięki komputerom mamy okazję ogarnąć to wszystko w szybki sposób. A poza tym Macbook Air oraz pozostałe urządzenia sprawiły, że mamy możliwość niejako sprawić, iż nawet jeżeli nie mamy zbytnio interesującego życia, pasji, będziemy tak czy siak tak jakby bardziej zadowoleni z własnego funkcjonowania. Starajmy się docenić ogromne znaczenie pozyskiwania wiedzy – szybkiego nadmieńmy.

Warto także zauważyć, że komputery, Internet, w diametralny sposób odmieniły świat polityki. Bo weźmy choćby w rachubę ministra Sikorskiego – codziennie udziela się on na Twitterze. To powoduje, iż spora część internautów ma okazję na bieżąco śledzić poczynania polskiego ministra spraw zagranicznych. A zresztą afera WikiLeaks dobitnie pokazała, że trudniej jest aktualnie utrzymać tajemnice. Doceniajmy również wolność wypowiedzi – nawet w reżimowych państwach w akurat Internecie dostrzec można o wiele bardziej znaczącą swobodę. Demonstracje uliczne dot. ACTY dobitnie pokazały, iż nie chcielibyśmy zrezygnować z wolnego Internetu. Doskonale, że jest takie medium! Przykładowe produkty pod linkiem.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tak naprawdę atutów Internetu, użytkowania komputerów albo blackberry q5 (sprawdź to: ) można wymienić sporo więcej. Najważniejsze jest to, aby starać się utrzymać jakąś równowagę, czyli nie przesadzać za bardzo z nowoczesnymi technologiami. Chociaż przesada w odmienną stronę także nie jest w porządku.

admin