Wieże hi-fi – czym się kierować, by wybrać najlepszą?

Słuchanie muzyki wymaga dobrego sprzętu – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Rzecz jasna muzyki można odsłuchiwać na komórkach, laptopach i komputerowych głośnikach, ale dopiero dobry sprzęt hi-fi zagwarantuje odpowiedni poziom wrażeń. W sklepach oferowanych jest mnóstwo najróżniejszych wież audio, od całkiem tanich, za pięćset złotych, do urządzeń kosztujących ponad 10 tysięcy.

Głośniki Pure Wireless o system T12 Wireless Speaker 2.0

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
Czym zatem różnić się będzie sprzęt najtańszy od takiego, który kosztuje parę razy więcej? Z całą pewnością duża różnica będzie w jakości dźwięku. Tak naprawdę tanie wieże działają dość przyzwoicie, ale mogąc usłyszeć dwa różne urządzenia zaraz po sobie nawet niewprawne ucho usłyszy różnice w jakości brzmienia. W droższych modelach użyte są lepszej jakości materiały, elektronika (Zestawy radiowe pod zabudowę) równie jest lepiej zaprojektowana i to wszystko zapewnia znacznie lepsze parametry.

Oczywiście wielu osobom w zupełności wystarczy sprzęt za 600 zł, pozwalający na cieszenie się muzyką w domowym zaciszu. Przykładowo Wieża LG CM2630B posiada głośniki z aramidu, które dają ponad 150W mocy muzycznej, a i do parametrów dźwięku nie można się przyczepić. Korektor z dużą ilością ustawień dopasuje parametry dźwięku do oczekiwań właściciela, a w razie potrzeby wieża ta może się stać częścią domowego kina. Do urządzeń o wyższych parametrach należą niewątpliwie produkty firmy Denon. Przykładowo Wieża D-M39 będzie kosztować dwa razy więcej od swojego konkurenta z firmy LG, ale tak samo zastosowano w niej dużo funkcjonalności znanych do tej pory z produktów z najwyższej półki. W urządzeniu wykorzystane zostały precyzyjne przetworniki dźwięku, dzięki czemu dostaje się brzmienie bliskie ideałowi. Zaś wieża CEOL PICCOLO to wielofunkcyjny kombajn w niedużej obudowie i z ogromnymi możliwościami. Inżynierowie przy tej wieży zdecydowali się postawić na wygodę i funkcjonalność, dzięki czemu klienci otrzymują kompleksową obsługę zarówno muzyki na typowych kolumnach, jak również z sieci internetowej. Wieża ta może się łączyć z internetem i umożliwia obsługę wszystkich popularnych serwisów muzycznych.

admin