Najlepsze wieże audio – delektuj się dźwiękiem w najlepszej klasie

Wydawać by się mogło, że w epoce komórek, laptopów i tabletów urządzenia takie jak wieże audio stracą na znaczeniu. A wbrew pozorom tak nie jest, wystarczy przeglądnąć sklepowe półki ze sprzętem elektronicznym. Oczywiście dzisiejsze wieże sporo się różnią od tych sprzed dekady.

Stereo, wieża

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Normą stało się wejście USB, możliwość odtwarzania plików mp3, a niektóre modele mają dodatkowo możliwość przyłączenia iPhone lub iPoda. Tylko jedno jest niezmienne, wszystkie porządne wieże posiadają doskonałą jakość dźwięku i odtwarzanej na nich muzyki słucha się z ogromną przyjemnością.

Już za pięćset złotych można stać się posiadaczem urządzenia wysokiej jakości, najlepszym przykładem na to jest Wieża Sharp XL-HF201PHBK. Zamknięta jest ona w całkowicie stalowej obudowie i posiada głośniki o mocy 50W z bardzo dobrymi parametrami. Rzecz jasna pozwala na korzystanie z różnych formatów plików, posiada radio (radio z bluetooth) z dekoderem RDS, a na przednim panelu zamontowano wejście USB umożliwiające podłączenie zewnętrznej karty pamięci z piosenkami.

Bardzo podobnie będzie kosztować Wieża SONY CMT-S40D, ale posiada ona kilka dodatkowych funkcjonalności. Model ten odtwarza pliki z płyt DVD, a spora grupa wielbicielki śpiewania z pewnością polubi funkcję karaoke, którą to także posiada. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może zamienić ten model wieży w domowe kino, przyłączając ją do jakiegoś telewizora możemy oglądać każdy film z DVD. Jest takie powiedzenie, że odpowiednia jakość jest kosztowna, i to stwierdzenie idealnie sprawdza się w przypadku wież audio. to cena blisko dwa tysiące złotych, ale ci którzy już słuchali jej muzyki z pewnością potwierdzą, że chyba warto tyle wydać. Model ten ma głośniki najwyższych parametrów, zastosowano w nim również kilka nowinek poprawiających jakość odtwarzanych utworów. Oczywiście port USB jest standardem, ale model ten ma również wejście HDMI i świetnie radzi sobie także z obsługą Blue-ray. Jeśli dla kogoś wieża ta będzie miała za mało mocy, to Wieża Yamaha PianoCraft będzie jej miała w nadmiarze, 130 Wat z pewnością wystarczy, żeby obudzić sąsiadów w najbliższej okolicy.

admin