Elementy AGD

Bez wątpienia każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotny potrafi dla nas być ogólnie pojęty sprzęt AGD. Aktualnie urządzenia takie odznaczają się bardzo dużym zróżnicowaniem, przez co mogą one być przez nas wykorzystywane w wielu najróżniejszych celach – z czystym sercem można powiedzieć, że bez ich pomocy nasze życie codzienne byłoby po prostu o wiele trudniejsze. Warto więc włożyć w to nieco wysiłku i postarać się znaleźć wśród nich dokładnie takie rzeczy, jakie całkowicie będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania, ponieważ przy obecnym wyborze jaki spotkamy w sklepach nie powinniśmy z tym raczej mieć dużych problemów.

nowoczesna kuchnia

Autor: thekitchendesigner.org
Źródło: http://www.flickr.com/photos

Drobne krojenie, rozgniatanie i rozdrabnianie składników bez żadnego wysiłku ułatwiają nam blendery. Gdy planujemy przygotować koktajl z owoców – nie ma bardziej przydatnego sprzętu. Wystarczy chwila i już mamy pyszny napój. Bez czasochłonnego rozgniatania i tarcia.

robot kuchenny   slider

Autor: PHILIPS
Źródło: http://www.pr.philips.pl/show_photo.php?id=686

Ekspresy do kawy natomiast pomagają przetrwać poranki. Nie musimy stać nad filiżanką i wykonywać kilku czynności, tylko naciskamy przycisk, idziemy umyć zęby, a kiedy wrócimy czeka na nas filiżanka aromatycznej, gorącej kawy.

W czasie obiadu często wykorzystujemy frytownice czy grille. Pozwalają na przygotowanie dobrego posiłku w dosłownie trzydzieści minut. Potrzeba tylko parę ziemniaków, czy innych warzyw, które można szybko obsmażyć na gorącym tłuszczu, kawałek piersi z kurczaka oblanej ziołową marynatą i posiłek gotowy. A jeśli mamy chęć na coś słodkiego? Miksery w dłoń! Nie ma prostszego i smaczniejszego deseru latem, niż świeże truskawki z bitą śmietaną. A kiedy mamy ochotę na coś niskokalorycznego, przydają się sokowirówki. Świeży sok z pysznych jabłek czy pomarańczy, bez dodatku cukru czy innych ulepszaczy idealnie nas orzeźwi przy panujących temperaturach.

A co z tłuszczem i brzydkimi zapachami? Smażenie, pieczenie powoduje, że w naszej kuchni niekoniecznie jest ładny zapach. Należy więc się zastanowić porządnie nad wyborem okapu kuchennego (w tym miejscu zobaczysz więcej), który pochłonie brzydkie zapachy. O okap trzeba też dbać. Regularne czyszczenie, przegląd. Dobrze jest też nie zapominać o filtrach do okapu (Filtry do okapów AEG – Dobrze jest korzystać z udogodnień jakie proponuje nam rozwój technologii. Zwykłe czynności są łatwiejsze, a my mamy więcej czasu dla siebie.

admin