prąd

Fotoelektryczny czujnik: jego zasady działania i profesjonalne stosowanie

zestaw czujników
Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu użytkowników Internetu zagadnienia z dziedziny elektryki czy fizyki są niemalże wiedzą tajemną. Niewiele osób ma pojęcie o zasadach działania różnych urządzeń. Niektórzy jednak chcieliby samodzielnie sprostać wyzwaniom z tych dziedzin. Co im pozostaje? Mogą przykładowo napisać w wyszukiwarki Google lub You Tube wybrane frazy, takie jak: enkoder inkrementalny, czujniki fotoelektryczne czy czujnik odległości sick, tam znajdą wiele cennych informacji na wybrane tematy. Rzetelne ich przybliżenie może pomóc w zrozumieniu działania konkretnych urządzeń lub nawet może być inspiracją do podjęcia samemu działań w tym temacie.

Współcześnie już nikt nie imaginuje sobie tego, aby wróciły czasy, gdy prąd elektryczny nie był jeszcze w masowym użyciu

Zasilacz impulsowy firmy Mean Welll
Prąd elektryczny pozostaje pewną podstawą egzystencji we współczesnym świecie. W końcu dużo sprzętów funkcjonuje dzięki energii elektrycznej, a nawet kilkuminutowa przerwa w jej dostawie potrafi wywołać oburzenie wśród prawie wszystkich członków społeczeństwa. I jeżeli można wyimaginować sobie nieprzyjemne sytuacje, w których uszkodzona elektronika daje nam w kość, to nikt nie chciałby tego, żeby prąd elektryczny na zawsze zniknął z naszego życia.

Przydatne mierniki zużycia energii - jak dużo energii elektrycznej pobierają pojedyncze urządzenia?

wiatraki
Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym domu jest założony licznik energii, jednak nie wiemy ile prądu pobierają poszczególne urządzania, takie jak na przykład lodówka, pralka albo komputer. Okazuje się, iż montując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się jak dużo prądu pobiera pewne urządzenie w naszym domu. Co prawda mierniki urządzeni energii również pobierają prąd, ponieważ podłącza się je do gniazdka, lecz jest to śladowy koszt - blisko 2 złote rocznie, więc na pewno nasze portfele tego nie odczują.

Ile potrzeba energii elektrycznej w mieszkaniu każdego dnia

Autor: KENWOOD
Aktualnie dla dużej liczby właścicieli domów i mieszkań jedną z największych bolączek jest ciągłe regulowanie rozmaitych rachunków. Te natomiast są niekiedy bardzo wysokie. Z tym kłopotem borykają się też osoby, które mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, między innymi studenci na stancjach. Często zdarza się tak, że niezbędne jest intensywne oszczędzanie wody i prądu, tak wysokie są to opłaty.